G1238H12B1-FSR-WS
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G1238H12B1-FSR-WS PDF
Type Description
Series:G1238
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:141.2 CFM (3.95m³/min)
Static Pressure:0.410 in H2O (102.1 Pa)