
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4400 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 108.0 CFM (3.02m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 26.0dB(A) |
| Power (Watts): | 4 W |
| RPM: | 3300 RPM |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.604 lb (273.97 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 4414/2MP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC
FAN AXIAL 92X25.5MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 52X15MM 12VDC WIRE
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/10W 0805
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
MICRO-PINCER RED PIN
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC