
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KDE |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.50mm |
| Air Flow: | 17.6 CFM (0.493m³/min) |
| Static Pressure: | 0.150 in H2O (37.4 Pa) |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 31.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.7 W |
| RPM: | 3800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.132 lb (59.87 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of KDE0506PTS2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN BLOWER 34.8X7.3MM 5VDC WIRE
FAN AXIAL 50X10MM BALL 5VDC WIRE
DC AXIAL FAN 140X140X51MM
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 270NH 615MA 200 MOHM
FAN AXIAL 60X25.5MM 5VDC WIRE
DEM-DAI1742