
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 52 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 52mm L x 52mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 9.5 CFM (0.266m³/min) |
| Static Pressure: | 0.145 in H2O (36.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Thermistor |
| Noise: | 28.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.56 W |
| RPM: | 4900 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.122 lb (55.34 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 109P0512T7H122 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 60X20MM VAPO 12VDC
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
FAN BLOWER
RES, 20 MEGOHM, 1%, 0.75W, 400V,
CONN HEADER SMD 9POS 1.25MM
DC DC CONVERTER 9V 2W
FAN 52X15MM 12VDC THERM