ATS-61425D-C1-R0
Description
MAXIGRIP FANSINK 42.5X42.5X9.5MM
DataSheet
ATS-61425D-C1-R0 PDF
Type Description
Series:fanSINK, maxiGRIP
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Top Mount
Package Cooled:BGA
Attachment Method:Clip, Thermal Material
Shape:Square, Pin Fins
Length:1.673" (42.50mm)
Width:1.673" (42.49mm)
Diameter:-
Fin Height:0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:2.30°C/W @ 200 LFM