ATS-15B-182-C3-R0
Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412
DataSheet
ATS-15B-182-C3-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:7.61°C/W @ 100 LFM