
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.362" (60.00mm) |
| Width: | 2.362" (60.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.984" (25.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 6.26°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-06F-25-C2-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 54X54X6MM XCUT
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
HEATSINK 60X60X6MM XCUT
CAP CER 180PF 1KV X7R 0805
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
CABLE ASSEMBLY INTERFACE 9.84'