
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Board Level |
| Package Cooled: | TO-126 |
| Attachment Method: | Bolt On |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 0.560" (14.22mm) |
| Width: | 0.620" (15.75mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.370" (9.40mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 19.00°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | 33.00°C/W |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of ATS-PCB1025 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB
RES 10.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
RES 205 OHM 0.5% 1/4W 1206
RES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL
HEATSINK TO-126 BLACK