ATS-EXL424-288-R0
Description
HEATSINK AL6063 288X188X16.5MM
DataSheet
ATS-EXL424-288-R0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Top Mount, Extrusion
Package Cooled:-
Attachment Method:Adhesive
Shape:Rectangular, Fins
Length:11.339" (288.00mm)
Width:7.402" (188.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.650" (16.51mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:0.09°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural:4.00°C/W