
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | - |
| Attachment Method: | Bolt On |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 4.134" (105.00mm) |
| Width: | 2.654" (67.40mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 1.972" (50.10mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1118306 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
HEATSINK, ALUMINUM, ANODIZED, WI
CIR BRKR MAG-HYDR
BOARD LEVEL HEAT SINK