
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.772" (45.00mm) |
| Width: | 1.772" (45.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.500" (12.70mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 17.09°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-04D-07-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412
CAP CER 0.039UF 25V X7R 2220
CAP CER 560PF 25V U2J 0402
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SNT6A