ATS-10H-203-C1-R0
Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
DataSheet
ATS-10H-203-C1-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:2.126" (54.00mm)
Width:2.126" (54.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:8.91°C/W @ 100 LFM