ATS-10F-61-C3-R0
Description
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412
DataSheet
ATS-10F-61-C3-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:22.07°C/W @ 100 LFM