ATS-CPX070070006-208-C2-R0
Description
HEATSINK 70X70X6MM XCUT CP
DataSheet
ATS-CPX070070006-208-C2-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:2.756" (70.00mm)
Width:2.756" (70.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:10.50°C/W @ 100 LFM