ATS-03G-25-C3-R0
Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
DataSheet
ATS-03G-25-C3-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Top Mount
Package Cooled:Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment Method:Push Pin
Shape:Square, Fins
Length:2.362" (60.00mm)
Width:2.362" (60.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:6.32°C/W @ 100 LFM