
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.362" (60.00mm) |
| Width: | 2.362" (60.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.790" (20.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 3.60°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-04H-131-C2-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
TVS DIODE 16V 26V DO214AB
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
CONN RCPT FMALE 100P GOLD CRIMP