ATS-15D-25-C1-R0
Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
DataSheet
ATS-15D-25-C1-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:2.362" (60.00mm)
Width:2.362" (60.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:6.25°C/W @ 100 LFM