ATS-20E-135-C1-R0
Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT
DataSheet
ATS-20E-135-C1-R0 PDF
Shape:Square, Fins
Length:2.756" (70.00mm)
Width:2.756" (70.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:2.99°C/W @ 100 LFM