
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | superGRIP™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Clip, Thermal Material |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.378" (35.00mm) |
| Width: | 1.378" (35.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.492" (12.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 5.40°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of ATS-X53350G-C1-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
CAP CER 1206 330NF 63V X7R 20%
SUPERGRIP HEATSINK 35X35X12.5MM
ACCELEROMETER 45G ANALOG 16SOIC