ATS-15G-03-C2-R0
Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766
DataSheet
ATS-15G-03-C2-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Tray
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:15.85°C/W @ 100 LFM