
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.756" (70.00mm) |
| Width: | 2.756" (70.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.472" (12.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 5.17°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-10C-210-C1-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO204AL
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
OUTPUT MODULE 16 POS NPN ECON