
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.969" (50.00mm) |
| Width: | 1.969" (50.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 18.78°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-09B-11-C2-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
CAP CER 0.033UF 100V CH 1210
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
CAP CER 5600PF 25V X8R 0402
CONN RCPT FMALE 15POS GOLD CRIMP