
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.575" (40.00mm) |
| Width: | 1.575" (40.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 21.90°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-03B-01-C1-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
RJAMG 1X1 1000 BASE-T TAB UP W/L