
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Board Level |
| Package Cooled: | TO-220 |
| Attachment Method: | Bolt On |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 1.378" (35.00mm) |
| Width: | 0.669" (17.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.512" (13.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Thermal Resistance @ Natural: | 17.00°C/W |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of V5616Y-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
FIXED IND 69NH 630MA 380 MOHM
FIXED IND 69NH 630MA 380 MOHM
HEATSINK ALUM ANOD
B555 10X14 BLK,RED/WHT RESPIRATO