ATS-15H-50-C1-R0
Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
DataSheet
ATS-15H-50-C1-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:1.181" (30.00mm)
Width:1.181" (30.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:18.99°C/W @ 100 LFM