
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.756" (70.00mm) |
| Width: | 2.756" (70.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.472" (12.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 5.24°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-21B-210-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
HEATSINK TI TAS5622 AND TAS5624
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412
CONN RCPT 21POS 0.1 GOLD PCB
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
CONN COAX RCPT VERT SCREW MOUNT