
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 2.280" (57.90mm) |
| Width: | 1.450" (36.83mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.900" (22.86mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 14.40°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-01H-34-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
HEATSINK FORGED BLK ANO TOP MNT
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412
IC REG LINEAR 1.2V 250MA SNT6A
DC DC CONVERTER 5V 500MW
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL