
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.969" (50.00mm) |
| Width: | 1.969" (50.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 9.56°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-13A-121-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 60X60X6MM XCUT
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
CONN PLUG MALE 39POS CRIMP