
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.362" (60.00mm) |
| Width: | 2.362" (60.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.500" (12.70mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 13.88°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-08F-22-C3-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
CAP CER 10000PF 250V X7R 1206
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412
CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP