ATS-15C-114-C1-R0
Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
DataSheet
ATS-15C-114-C1-R0 PDF
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:7.38°C/W @ 100 LFM