
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.575" (40.00mm) |
| Width: | 1.575" (40.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 21.90°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-03H-01-C1-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT
HEATSINK 54X54X20MM XCUT
CAP CER 0805 36PF 100V ULTRA STA
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V
CONN PLUG MALE 2POS SOLDER CUP