
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 2.280" (57.90mm) |
| Width: | 2.400" (60.96mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.450" (11.43mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 14.55°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-19B-40-C1-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766
FIXED IND 330UH 79MA 28 OHM TH
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
DIODE GEN PURP 100V 700MA SFLAT