
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.969" (50.00mm) |
| Width: | 1.969" (50.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 9.48°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-16F-121-C2-R0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
CAP CER 0603 150PF 100V ULTRA ST
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
CAP CER 22UF 10V X7T 1206
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL