ATS-20E-04-C2-R0
Description
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766
DataSheet
ATS-20E-04-C2-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Tray
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:11.58°C/W @ 100 LFM