
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA2-7 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Board Level |
| Package Cooled: | TO-202 |
| Attachment Method: | Clip |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Length: | 0.710" (18.03mm) |
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.310" (7.87mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | 0.5W @ 40°C |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PA2-7CB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1"
HEATSINK FOR TO-268
HEATSINK CER 30.5X30.5X6MM
TVS DIODE 6V 10.3V DO219AB
CABLE GLAND 13-18MM M25 PLASTIC
BATTERY NICAD 1.2V 500MAH 2/3 A
HEATSINK CLIP ON BLACK TO-220