
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 658 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Included) |
| Shape: | Square, Pin Fins |
| Length: | 1.100" (27.94mm) |
| Width: | 1.100" (27.94mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.250" (6.35mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | 2.0W @ 40°C |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 5.00°C/W @ 500 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 658-25ABT1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEATSINK FOR TO-263 BLACK
HEATSINK FORGED WITH MEDIUM CLIP
HEATSINK STAMP 36.8X19.8X21.6MM
FIXED IND 82UH 1.4A 400 MOHM TH
TRIAC 800V 16A D2PAK
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE