AF500-202005
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
THERM PAD 20MMX20MM 1 SHT=190PC
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
AF500-202005 PDF
Type Description
Series:AF500
Package:Sheet
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:20.00mm x 20.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K