N700B-320-320-2.0
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
N700B-320-320-2.0 PDF
Type Description
Series:N700
Package:Bag
Part Status:Active
Usage:Thermally Conductive
Type:Interface Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:320.00mm x 320.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K