SF600-505005
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
THERMAL INTERFACE MATERIAL, SF60
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
SF600-505005 PDF
Type Description
Series:SF600
Package:Sheet
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:50.00mm x 50.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K