ST6000F-160-160-0.25
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL TAPE 320X320MM, THICK 0.
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
ST6000F-160-160-0.25 PDF
Type Description
Series:ST6000
Package:Bag
Part Status:Active
Usage:Thermally Conductive
Type:Conductive Tape, Sheet
Shape:Square
Outline:160.00mm x 160.00mm
Thickness:0.0100" (0.254mm)
Material:-
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.2W/m-K