GCS-020NS-2.0
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD NON-SIL,2W/M K,2.0MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GCS-020NS-2.0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Interface Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:200.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K