EYG-A121801DF
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
THERM PAD 180MMX115MM W/ADH GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
EYG-A121801DF PDF
Type Description
Series:PGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:In-Plane Heat Transfer
Type:Graphite-Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:180.00mm x 115.00mm
Thickness:0.0004" (0.010mm)
Material:Graphite
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyester
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1950W/m-K