A17174-13
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
TFLEX P3130 18.00X18.00IN,
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
A17174-13 PDF
Type Description
Series:Tflex™ P300
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:457.20mm x 457.20mm
Thickness:0.130" (3.30mm)
Material:Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Liner
Color:Purple
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K