
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ulTIMiFlux™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | - |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 25.40mm x 25.40mm |
| Thickness: | 0.0390" (0.991mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Green |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 3.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of PL-1-3-254 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 25MMX25MM RED
THERM PAD A4500 30X30X1.5MM
THERMAL PAD 320X320MM BLUE
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
THERM PAD 25.4MMX25.4MM GREEN
DC DC CONVERTER 8V 75W