A17775-11
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM BLUE
DataSheet
A17775-11 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD400
Shape:Square
Outline:228.60mm x 228.60mm
Thickness:0.110" (2.79mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.0W/m-K