
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PGS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Usage: | In-Plane Heat Transfer |
| Type: | Graphite-Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 20.00mm x 20.00mm |
| Thickness: | 0.0039" (0.100mm) |
| Material: | Graphite |
| Adhesive: | - |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 700W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EYG-S0202AFAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 122MMX38.1MM GRAY
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
THERM PAD 20MMX20MM GRAY
CONN RCPT MALE 7P GOLD SLDR CUP