
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Tflex™ 700 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Usage: | - |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 101.60mm x 101.60mm |
| Thickness: | 0.160" (4.06mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 5.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of A15896-16 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 640MMX320MM W/ADH
THERM PAD 5MMX5MM GRAY
THERM PAD 300MMX300MM RED
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
CONN RCPT 14POS 0.05 GOLD SMD
THERM PAD 101.6MMX101.6MM GRAY
DC DC CONVERTER 24V 100W