DC0001/08-PC99-0.06
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 41.91MMX28.96MM YELLOW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
DC0001/08-PC99-0.06 PDF
Type Description
Series:PC99
Package:Box
Part Status:Obsolete
Usage:TO-3
Type:Die-Cut Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:41.91mm x 28.96mm
Thickness:0.0024" (0.060mm)
Material:Phase Change Compound
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.5W/m-K