A17751-16
Description
THERM PAD 457.2MMX457.2MM GRAY
DataSheet
A17751-16 PDF
Type Description
Series:Tflex™ HD90000
Package:Box
Shape:Square
Outline:457.20mm x 457.20mm
Thickness:0.160" (4.06mm)
Material:Silicone, Ceramic Filled
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:7.5W/m-K