
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Tflex™ HR600 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | - |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 228.60mm x 228.60mm |
| Thickness: | 0.200" (5.08mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - One Side |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 3.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of A16056-20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 406.4MMX203.2MM GRAY
THERM PAD 457.2MMX457.2MM GRAY
THERM PAD 203.2MMX203.2MM BLUE
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
CONN RCPT 18POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5V 2W
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY